Příspěvek na zápůjčku potřeb pro novorozence

Zápůjčka kojenecké váhy Breurer

- max. výše příspěvku je 250 Kč, pokud na zápůjčku nepřispívá pojišťovna dítěte

- musí být zapůjčena přes obchod Dvojčátka.cz 

 Zápůjčka odsávačky mateřského mléka Medela Swing, Swing Maxi, Symphony. Freestyle

- Max. výše příspěvku je 700 Kč, pokud na zápůjčku zdravotní pojišťovna dítěte nepřispívá

- Musí být zapůjčena obchodě Dvojčátka.cz (t. 732 821 642) 

Zápůjčku monitoru dechu pro vícerčata (dvojčata, trojčata)

- Max. výše příspěvku je 1000 Kč (půl roční zápůjčka)

- Musí být zapůjčena na Oddělení neonatologie FN Ostrava


Přičemž celková výše příspěvku pro rodiče je 1000 Kč.


Postup zažádání o příspěvek:

a) Rodič nedonošeného dítěte sepíše písemnou žádost, kterou najde ke stažení a PODEPÍŠE ji. K žádosti doloží Smlouvu o výpůjčce a doklad o zaplacení částky.

b) Podepsanou žádost je nutno odeslat včetně příloh na mail: info@kulisekostrava.cz nebo odevzdat na sekretariátu Oddělení neonatologie v pracovní dny v době od 8:30 do 11:30 a pak dle telefonické domluvy 597371404..

c) Správní rada individuálně posoudí každou žádost a do maximálně 30 dní ji schválí či zamítne. Po schválení příspěvku je požadovaná částka (max. 1000 Kč) odeslána na běžný účet žadatele a to zpravidla do 7 dnů.

d) Na vymáhání příspěvku není žádný právní nárok


kontakt na výpůjčku z obchodu Dvojčátka.cz - t. 732 821 642, mail info@dvojcatka.cz, provozovna Ostrava, Těšínská 135, vyzvednutí jen po předchozí domluvě. 

odkazy na zdravotní pojišťovny

Každá zdravotní pojišťovna ve větší či menší míře přispívá na potřeby pro novorozence. V první řadě kontaktujte pojištovnu o příspěvky na koupi či zápůjčku výše uvedených potřeb. 

Přehled zdravotních pojišťoven a odkazy

VZP CR 111 -  vše najdete na tomto odkazu
Pro maminky např. přispívají na laktační poradkyni, potřeby ke kojení, na zakoupení nebo zapůjčení monitoru dechu, včetně nákupu náhradní podložky k monitoru dechu.
Pro nedonošená miminka do 1500g porodní váhy na nákup speciální výživy či rehabilitační péči pro tyto děti.

 

RBP  213 -  vše na tomto odkazu
Nákup pomůcek ke kojení do 1 roku po porodu,, odsávačky mateřského mléka, nádoby na uchování mateřského mléka, ohřívačky a sterilizátory atd..
Mají i příspěvek pro vícerčata.

 

ČPZP 205 - odkaz kompletní program najdete zde
Nákup pomůcek ke kojení do 1 roku po porodu,, odsávačky mateřského mléka, nádoby na uchování mateřského mléka, ohřívačky a sterilizátory atd..

 

ZPMV 211 - kompletní program najdete zde Odkaz 
Pomůcky pro kojení dětí: formovače a chrániče bradavek, kojicí kloboučky, speciální podprsenky a vložky do nich, speciální kojicí tílka, kojicí polštářek, odsávačka mateřského mléka, ohřívačka, sterilizátor a Laktační poradenství

 

VOZP 201  - odkaz na kompletní program odkaz 
pomůcky ke kojení a krmení dětí: kojící kloboučky, kojící polštářek, odsávačka mateřského mléka, speciální podprsenky a vložky do nich, speciální kojící tílka, ohřívačka, sterilizátor, kojenecké lahve, nádoby na uchovávání mateřského mléka, formovače a chrániče bradavek; monitor dechu miminka (vč. půjčovného); pomůcky k péči o novorozence a kojence: teploměr, elektronická chůvička, polohovací polštář, váha, odsávačka hlenů.

 

OZP 207 - odkaz na program zde