Veronika Šiblová - Moje galanterka 

Mám dvě dcery, obě narozené v termínu, obě v Olomouci. První dcera měla po narození maličkou hlavičku, to mě nakoplo k tomu, že ne všechny děti jsou po narození "tabulkové". A začala jsem háčkovat malé čepičky. Byl to relax mezi zakázkami a rozvíjením eshopu www.mojegalanterka.cz . K porodu druhé dcery jsem už do nemocnice nesla plnou tašku čepiček. Po přestěhování do Ostravy jsem kontaktovala koordinátorky pro OV. Tehdy začala zajímavá spolupráce. Jelikož MG sídlí v Hošťálkovicích a spousta šikulek si k nám jezdí pro klubíčka, založily jsme FB skupinu: MG pomáhá kulíškům. a společně s nejen ostravskými děvčaty háčkujeme a pleteme čepičky, dečky, botičky,.... pro ostravské kulíšky, aby jim bylo teplíčko a maminkám srdíčka, sovičky,...pro radost a povzbuzeni.

Miroslav Pawelek - fotograf

 

Českotěšínský fotograf Miroslav Pawelek vytvořil cyklus neobvyklých snímků z neonatologického oddělení ostravské fakultní nemocnice.„Na začátku tohoto nevšedního sociálního dokumentu byl obyčejný zájem o práci mé kamarádky, neonatoložky. Málokdo si dovede konkrétně představit, co se skrývá pod pojmem „neonatologie,“ začíná Mirek své vyprávění o fotografickém dokumentu. 
Celý rok jednou měsíčně docházel na neonatologii do ostravské fakultní nemocnice, aby zachytil okem fotoaparátu nesmírně emocionální a silný boj rodičů i lékařů o životy nedonošených dětí. Od začátku ku také věděl, že fotografie budou černobílé, aby tím více vynikl příběh na nich zachycený. Během oněch několika desítek hodin, které trávil na tomto oddělení, si uvědomil, jak těžký a náročný může být začátek lidského života a přesto, jak moc je naplněný naprosto přesnou profesionální péčí a lidským přístupem zdravotníků a silou lásky rodičů předčasně narozeného děťátka. 

Společnost KiK věnovala na oslavu Světového dne předčasně narozených dětí a oslavu 1.narozenin NF Kulíšek rodičům nedonošených dětí na oddělení 60 dárkových tašek.

Každá maminka tak dostala krásný obleček pro své miminko, teplou deku nebo spací pytel, set malých ponožek, hračku a dárkovou kartičku na nákup v hodnotě 500 Kč.
Velmi děkujeme ! 

„Jaký hlavní smysl v životě máme mít, tak aby stál doopravdy náš život za zmínku, abychom si jej zasloužili? Věřím, že hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým, a to byl i důvod proč jsem se chtěl zapojit do pravidelné podpory tohoto nadačního fondu. Přeci jen, kdo více si zaslouží naši pomocnou ruku než ti, kteří teprve přišli na svět. Přišli tak slabí, ale odvážní bojovat. Buďme taky tak odvážní …“ Adam.

V rámci společenské zodpovědnosti věnovala firma Datart 40.000 Kč, za které byla zakoupena vyhřívaná podložka pro nedonošená miminka. 
Tu jsme věnovali společně s dalšími, které jsme zakoupili za výtěžek z Letních Kulišáren v listopadu při oslavě Světového dne předčasně narozených dětí. 

Obrovské díky Padel club Ostrava z.s. za úžasnou akci, kterou pro náš NF Kulíšek zorganizovali